Mój dom i ja


Dom jak z bajki to mój blog a jaki jest mój dom?

Pewnie z innej bajki niż wasza, żartuję, ale tak trochę jest, że wygląd domu, mieszkania , meble, sprzęty to tylko baza- gdyby dać dwóm rodzinom jednakowe wyposażenie, jednakowe wnętrza sądzicie,ze stworzyliby identyczne miejsca? Nigdy w życiu. Całość domu tworzymy my sami. Swoim zachowaniem, nadajemy zapachy tym jak gotujemy, drobiazgami, pamiątkami. Mój dom jest ciepły. Przechodzi ewolucję ponieważ był moment zachwytu minimalizmem, prostymi geometrycznymi formami. Wracam do źródeł;-) Podoba mi się natura, drewno, klasyczne meble, nawet antyki. Otaczam się przedmiotami, które mają dla mnie znaczenie nawet jeśli jest to laurka od czteroletniego siostrzeńca. To ma dla mnie znaczenie. Uwielbiam w nim odpoczywać, często lubię chwile kiedy jestem sama. Cisza i mój dom.

Dobrze nam razem. To nasza bajka.

Nadia

Gwiezdny pył

Święta, święta- świątecznego blasku nigdy dość!

Lśniące cekiny, akrylowe kamyczki, złote tasiemki, brokat i odrobina fantazji- niczego więcej nie trzeba by mieć dom jak z gwiaździstej bajki.

Akrylowe kamyczki są dostępne w sprzedaży w różnych wzorach i kolorach. Do oklejania bombek lepiej nadają się te mniejszych rozmiarów bo całą powierzchnią przylegają do zaokrąglonych form bombek.

Łatwiej jest dekorować bombkę naklejkami- powierzchnia bombki musi być czysta i sucha aby naklejki nie odchodziły. Ładnym uzupełnieniem naklejek są sztrasy.

Można wykonać bombkę a'la kula stroboskopowa. Bombkę smarujemy partiami transparentnym klejem i równomiernie oklejać cekinami-- w jednym kolorze lub kilku. Można też okleić bombkę taśmą klejącą dwustronną i do niej naklejać cekiny. Bardzo dobra wersja jeśli chcemy wykonaniem bombki uszczęśliwić nasze dziecko. Wariant dla cierpliwych to przypinanie cekinów szpilkami do bombki styropianowej.

Za sprawą brokatowych posypek wszelakie ozdoby pozbawione blasku dostaną nowe życie. Przedmioty, które chcemy otoczyć w brokacie smarujemy farbą akrylową i posypujemy brokatem. Możemy również użyć farby brokatowej lub kleju brokatowego. Jeżeli nie mamy nic takiego pod ręką dobrze sprawdzi się również lakier do paznokci z brokatem. Zawsze pamiętajcie o tym, że ozdoby muszą porządnie wyschnąć przed użyciem ich do stroika, czy zawieszaniem na choince. Uważajcie używając kleju na ręce.Nadia Groszkasz

 
Make a Free Website with Yola.